אודות צור קשר בדיקת שיעבוד רכב לימוד תאוריה עמוד ראשי  
מיוחדים אופנועים רכב פרטי
 
 אני מחפש
 סוג
 מאפיינים
  איזור
 חיפוש מתקדם
  

כניסה לחשבון  
דוא"ל
סיסמה
      שכחתי סיסמה

מורה נהיגה - הירשם כאן

כיצד תדעו אם הרכב שברצונכם לרכוש משועבד או ממושכן?


אחד מכל ארבעה רכבים הנעים על הכביש במדינת ישראל משועבד או ממושכן. כך עולה מן הנתונים שנמסרו על ידי דואר ישראל.

לפני מספר שנים, רכישת רכב חדש או רכב משומש בעבור רב האנשים, לא הייתה פשוטה. אדם אשר מרוויח משכורת ממוצעת ומעוניין לרכוש רכב, ההיבט הכלכלי מונע ממנו את מימוש החלום, שהרי, על מנת לרכוש רכב, נדרש הרוכש לתזרים מזומנים גבוה, הון עצמי או לחלופין, גיוס כספים באמצעות הלוואות מגופים שונים.

בעשור האחרון חלה עליה חדה בכמות העסקאות המתבצעות בשוק הרכבים, וכעולה מן הנתונים שנמסרו ע"י דואר ישראל, מידי שנה מתבצעות מעל ל - 600,000 עסקאות (החלפות ידיים) בגין רכבים משומשים.

הנתונים הללו, ללא ספק נובעים מן העובדה כי כיום קיימות אפשרויות שונות ורבות לרכישת רכב. גופים שונים כגון בנקים, חברות האשראי, חברות ביטוח שונות, גופים חוץ בנקאיים סוכנויות רכב, חברות ליסינג, יצרני רכב שונים וכו' מציעים את שרותיהם ומעניקים ללקוחותיהם תכניות מימון שונות או הסדרי אשראי. התחרות הרבה בין הגופים השונים באה לטובת הצרכנים שכן כל אחד מן הגופים הללו מציע ללקוחותיו תכניות מימון שונות בתנאים נוחים ומשתלמים או הלוואות המתאימות ללקוח על פי צרכיו ויכולותיו ופריסת תשלומים נוחה במיוחד אך כל זאת בתנאי חשוב ועיקרי, שהרכב ישועבד לגוף המלווה.

אך לכל מטבע שני צדדים: מחד, היום אנחנו יכולים להנות מן האפשרויות הרבות שמעניקות לנו החברות השונות לצורך מימון הרכב, ומאידך, כאשר אנו רוכשים רכב, צריכים אנו להיות עירניים ולבדוק שהרכב אינו משועבד או ממושכן לטובת הגוף המלווה.

לאחרונה יצא שרות חדש אותו מעניק לנו שרות הדואר, שרות חדש יחסית, הפועל מספר שנים, ונקרא "אין אפס". שרות זה מאפשר לכל אזרח לברר האם קיים שעבוד או משכון על הרכב שברצונו לרכוש, וזאת לפני ביצוע העברת הבעלות, באמצעות מסירת מספר הרכב ומספר הזיהוי של בעל הרכב ובעבור תשלום של 99 ₪. שרות זה כולל את כל המידע על שעבודים ומשכונים משנת 1995 ואילך.

השרות מקל על ציבור רוכשי המכוניות מאחר ועד כה ניתן היה לברר מידע רק לגבי שעבודים ועיקולים שנרשמו במשרד הרישוי, ומידע זה מהווה מידע חלקי שכן רב השעבודים והמשכונים נרשמים במשרדי רשם המשכונות.

את השירות ניתן לקבל במספר דרכים:

    - און ליין באתר DataCheck.co.il (בדיקה כפולה - גם שיעבוד וגם בדיקה במאגר המשטרה על רכבים גנובים ומערבות בתאונות ובמחיר הכי משתלם)
    - בכל סניפי הדואר ברחבי הארץ (המחירים בד"כ גבוהים)


המידע יימסר כנגד מסירת מספר רישוי של הרכב ומספר הזיהוי של בעל הרכב וכנגד מסירת פרטי האשראי.

השרות מקל על ציבור רוכשי המכוניות שכן בכל מקום בו נמצאים ניתן לברר את המידע גם באמצעות הטלפון. גם במקרים שבהם הרכב נרשם באופן זמני על שם סוחר המכוניות, ניתן לברר את שם הבעלים האחרון באמצעות מספר תעודת הזיהוי. המידע שיימסר ללקוח כולל גם את שמות הגופים המשעבדים או הממשכנים. כאשר בד"כ מדובר בגופים שמהם נלקחה הלוואת המימון) ושעבוד זה יוסר בעת מכירת הרכב.

לבדיקת שיעבוד רכב און ליין כנסו לאתר:

DataCheck.co.il

TabuCheck,co.il
Untitled